911 Zakázaný deníček

On-line Filmy, které Vám televize nepustí, zprávy, které Vám noviny nesdělí...

Humor

Jiří Pátek ustál rekord

Netradiční sporty

Jiří Pátek ze Svitav ustál na své zahradě skvělý světový rekord v stoji na leknínovém listu v hodnotě 10 hodin a 8 minut.  O celé dvě hodiny tak překonal dosavadní světový rekord a získal nezanedbatelnou premii 10 000 amerických dolarů.   Pan Pátek, který pěstuje lekníny už mnoho let se tentokrát tvrdě připravoval.   Samozřejmě nečekal, až mu posílí leknínové listy, ale celé hodiny trénoval doma na ořechovém prkýnku právě ve tvaru leknínu, které měl na vodní matraci, aby tak co nejlépe simuloval prostředí, ve kterém za přítomnosti mezinárodní poroty a mnoha zvědavců rekord překonal. A JE TO TADY..10 hodin a 8 minut, nový světový rekord.. Podařilo se nám získat jeho vyjádření těsně po výkonu: 

      "Víte, někdo si myslí, že to je nějaká sranda, ale věřte mi, foukal nepříjemný vítr a v polovině už jsem měl strach, že sesednu. No, ale samozřejmě je to fajn, a dobrá věc se podařila.  Přitom k této disciplíně jsem se dostal vlastně náhodou.  Když jsem si před lety šel pro hnojivo do kůlny, kterou mám na protějším břehu jezírka, tak jsem spěchal a vzal jsem to přes listy.   No a kolem zahrady šel akorát trenér národního týmu Rakouska, který nedaleko Svitav trávil dovolenou.  Když mě viděl, prakticky hned jsme se domluvili a já začal trénovat. " 

A co Vám dává tento zvláštní sport.  Mnoho diváků se na vás kouká spíše jako na nějakého úchyla, či raritu, nevadí vám to ?

"Ne, naopak. Když jsem poprvé viděl trénink rakouského národního mužstva byl jsem v podobné situaci.  Smál jsem se a říkal si debilové na leknínu. Samozřejmě náš sport přináší hned  řadu komických situací. Těžko budete laikovi vysvětlovat celou škálu speciálních stojů a vyvažovadel, kterou musíte projít, než si odstojíte první minuty. Ale tak to chodí. My se zase můžeme smát někomu, kdo se rozeběhne a hodí oštěpem. No a potom znovu a znovu, dokud nehodí nejdál a pak zase znovu, dokud třeba neodejde achylovka. No a takovým sportům se smějeme zase my leknínáři.  Náš sport je vlastně filozofie, kolikrát, když se sejde větší parta, tak si rozdáme na leknínech i šachy. No a rizika ?  Občas člověk nastydne, když neudrží dvojku a nahoru. To znamená, když spadnete z leknínu po dvou a více hodinách, kdy už přeci jen je organismus vyčerpán a pokud je chladná voda, je to jistě nepříjemné. No a třeba když  jezdíme na ligu do ciziny, tak pijavice, to je velký problém. "

     Když jsem od Pátkových odcházel, nedalo mi to a když se mistr nedíval, zkusil jsem si stoupnout na leknín. Měl jsem pocit jako kdybych objevil novou planetu, těžko popsát těch pár minut. Ale s jistotou mohu říci: " Kdo tenhle sport neokusil, těžko chlapy, jako je Pátek, pochopí ! "    ms

Žádné komentáře
 
Motto: ...Politik je osoba, která běhá po poli se skřivánkem v kleci a křičí: "Jen se podívejte, jak si tady pěkně létá a to jen proto, že tady s ním běhám"...